גאורגיה 8 ימים של טיול מרתק למחוזות הקווקז

מטרתה של מרום תעופה הינה לספק לכם טיולים מאורגנים שיוצרים חוויות והנאות באופן קבוצתי, שמשלבים את המראות מהיפים בעולם, טעמים מיוחדים ובילויים מהנים. מרום תעופה בונה את הטיולים במומחיות וידע נצבר של 16 שנות ניסיון. הטיולים מתוכננים במחשבה ובקפידה על ידי אנשי המקצוע של החברה. מרום תעופה הינה סיטונאית מומחית בעולם הטיולים המאורגנים.

8 ימים / 7 לילות בטיסות ישראייר

גאורגיה טיול מרתק למחוזות הקווקז - מסלול הטיול :

מאורגן לגאורגיה

יום 1: תל אביב - טיביליסי

ברוכים הבאים לטיול, ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לגיאורגיה, לשדה התעופה הבינלאומי של טביליסי ונמשיך לכיוון מלוננו ללינה בטביליסי.

מאורגן לגאורגיה

יום 2: טביליסי - ג'ווארי - מצ'חטה - קוטאיסי

נפתח את יומנו בגיאורגיה בנסיעה לכיוון למצ'חטה (בת 3000 שנה) בירתה העתיקה ומרכזה הרוחני של גיאורגיה, נתרשם מאתריה החשובים: כנסיית הצלב (ג'אוורי) מורשת של אונסק"ו וקתדרלת סווטיצחובלי (העץ נותן החיים) הנכללים ברשימת המורשת של אונסק'ו. שהם מהקדושים ביותר בגיאורגיה. נמשיך מערבה לעיר קוטאיסי. קוטאיסי הפכה לעיר המרכזית ביותר במדינה עם מעבר מקום מושב הפרלמנט הגיאורגי אליה. עיר זו (השנייה בגודלה במדינה) הייתה והנה מרכז יהודי חשוב בגיאורגיה ומאכלסת 2 בתי כנסת מפוארים וגדולים כמו גם אתרי מורשת מוכרזים של אונסקו. עם הגעתנו נצא לביקור בבית הכנסת המפואר של הקהילה היהודית. לינה באיזור קוטאיסי

מאורגן לגאורגיה

יום 3: קוטאיסי - בורג'יומי - בקוריאני

הבוקר נצא לביקור במנזר גאלתי אותו ייסד המלך דוד כמרכז תאולוגי חשוב, גם הם נכללים ברשימת המורשת של אונסקו. משם נמשיך למערת הנטיפים פרומתיאוס ונחזה בתופעת הטבע הקרסטית את תופעות הטבע הגאולוגית של נטיפים וזקיפים שנוצרו במעבה האדמה לאורך מיליוני שנים את הביקור נסיים בשייט חוויתי בנהר הזורם במערה. נמשיך לעיירת הספא המפורסמת בורג'יומי ונבקר בפארק המעיינות המינרליים הנובעים מבטן האדמה. בסיום הביקור נצא לעבר הרי הקווקז הנמוך לעיר בקוריאני ללינה וארוחת ערב.

מאורגן לגאורגיה

יום 4 : בקוריאני - וורדזיה אחלציחה - בקוריאני

היום נצא לאחלציחה ונבקר בעיר החצובה וורדזיה. זהו קומפלקס מרהיב וענק בין 13 קומות חצובות בסלע ובו למעלה מ- 250 חדרים חצובים במרכז המונומנט שוכן מרכז רוחני דתי עם פרסקאות של שליטי המקום אשר בנו את המכלול המרשים, הלא הם שליטיה החזקים ביותר של גיאורגיה המלך גאורג השלישי ובתו המלכה תמר. נצפה בפרסקו של המלכה תמרה ואביה שבו עבר אלכסנדר מוקדון בדרכו לכיבושיו הגדולים במזרח, בדרך נצפה במצודת חרטוויסי ואם יוותר זמן נבקר בבית הכנסת באחלציחה. ארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

מאורגן לגאורגיה

יום 5: בקוריאני - גורי - עיר המערות אופליסציחה - אנאנורי - גודאורי

היום ניסע לגורי עיר עתיקה עיר הולדתו של סטאלין היושבת על דרך המשי המפורסמת. נראה מבחוץ את בית הולדתו של סטאלין. משם נצא לסיור בעיר המערות אופליסציחה, השוכנת על דרך המשי המפורסמת. עיר המערות אכלסה החל מהמאה הראשונה לספירה עמים ותרבויות שונים החל בשבטים פראיים דרך היותה מרכז רוחני תרבותי של החבל הנקרא- שיידה קרטלי, וכלה בהיותה עיר הלניסטית טיפוסית. נמשיך צפונה בנסיעה על הדרך הצבאית המחברת את גאורגיה לרוסיה דרך רכס הקווקז הגבוה. נבקר במצודת אנאנורי הצופה על אגם ז'ינוואלי בתצפית מרשימה. ניסע בדרך מרהיבה לאורך כפרים קטנים וציוריים בהרי הקווקז הגבוה לאתר הסקי בגודאורי. ארוחת ערב ולינה באתר הסקי גודאורי.

מאורגן לגאורגיה

יום 6: גודאורי - סטפנצמינדה - קאזבגי - גודאורי - טביליסי + סיור ג'יפים

ניסע השכם בבוקר בנופים מרהיבים לאורך נהר טרג המוביל לעיירה סטפנצמינדה ולכפר קאזבגי, הכפר הגדול במחוז. העיירה סטפנצמינדה שוכנת למרגלות פסגת הר קזבג המתנשא לגובה של 5048 מטר מעל פני הים. נתרשם מנוף עוצר נשימה משם נעפיל עם ג'יפים 4*4 לכנסיית גרגטי כנסיית השילוש הקדוש, הנקראת גרגטיס סמבה, מהמאה ה 14 הנמצאת בגובה של 2170 מטרים מעל פני הים . ממרום הגבעה ישנו נוף עוצר נשימה. נצפה בקרחון הקווקזי ובנוף הנשקף מגבעת מקינווארי. משם ניסע לטביליסי דרך אתר הסקי גודאורי. לינה בטביליסי.

מאורגן לגאורגיה

יום 7: טביליסי - עליה ברכבל למצודת נריקאלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר המיוחדת. נעלה לנקודת תצפית על העיר ונהר המטקוורי החוצה אותה ונתרשם מהמבנים העתיקים וגגותיהם האדומים. נבקר ברובע העתיק, בכנסיית מטחי , נטייל בסמטאותיו הציוריות, נראה את מרחצאות הגופרית, האתר ההסטורי שממנו צמחה העיר, בית הכנסת ואת קתדרלת SIONI מהמאה ה-7, אשר נבנתה כהעתק מושלם של כנסיית "ציון" בירושלים. נעפיל עם הרכבל למצודת נרקילה לתצפית על נהר מטקוורי. (העליה ברכבל מותנית בגורמים המפעילים את הרכבל.) נמשיך, בסיור בשדרה על שם שותה רוסתווילי (המשורר הלאומי מחבר הפואמה "עוטה עור הנמר"), אשר יחשוף בפנינו את בניניה המפוארים הניצבים לאורכה וביניהם בית הפרלמנט,התיאטרון הלאומי ובית האופרה. כמו כן, נבקר במוזיאון הלאומי. בתום הסיור נעבור למלוננו . בערב נצא לארוחת ערב ומופע פולקלור במסעדה מקומית.

מאורגן לגאורגיה

יום 8: חבל היין קאחט - סירנרי אירוח בבית משפחה גיאורגית

היום נצא לביקור בחבל קאחטי, אזור עתיר גפנים, יקבים ויין לכל סוגיו. בדרכנו, נחלוף בין נהרות, כפרים, יערות טבולים בתוך נופים עוצרי נשימה. נגיע לסירנרי, עיר יפה מהמאה ה- 18,ששוחזרה לאחרונה נטייל בין החומות ומגדלי השמירה, נצפה על עמק האלזאני. נמשיך אל שוק הצ'רצ'חלות, הממתק העממי, ולאחר ניסע להתארח בביתה של משפחה גיאורגית מקומית. נלמד את תהליך רקיחת הצ'ורצ'חלה, המורכב מאגוזים בציפוי רפרפת ענבים מתוקים ואפיית הלחם הגיאורגי. במקום תוגש ארוחת צהריים טיפוסית, שתלווה בהופעת נגינה ושירה מסורתיים. תם טיולנו הקסום. בכפוף לשעת הטיסה ומלאי חוויות ורשמים, ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

מה בטיול:

 • אירוח מסורתי בבית משפחה גיאורגית
 • עליה ברכבל למצודת נריקאלה
 • שדרות רוסטוולי
 • מרחצאות גפרית
 • כנסיית מטחי
 • קתדרלת העמוד
 • כנסיית הצלב
 • כנסיית גלאטי
 • עיירת הספא בורג'יומי
 • עליה ברכבל לתצפית בבורג'יומי
 • עיירת הסקי בקוריאני
 • מערות חצובות בסלע בוורדזיה
 • פרסקו מרשים
 • העיר גורי, הולדת סטאלין
 • עיר המערות אופליסציחה - מבצר האלוהים
 • מצודת אנאנורי
 • אתר הסקי גודאורי – מרומי הקווקז המרהיב
 • ג'יפים במעלה הקווקז
 • כנסיית גרגטי
 • מוזיאון אתנוגרפי בטביליסי
 • שוק הפשפשים
 • הגשר היבש

המחיר כולל:

 • טיסות הלוך ושוב לטביליסי בישראייר
 • מסי נמל, דלק ובטחון
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה וראשונה
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח בהתאם לתוכנית הטיול ובכפוף להיתר שעות הנהיגה עפ"י החוק האירופאי
 • בסיס אירוח - חצי פנסיון
 • סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול
 • מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה
 • עליה באמצעות ג'יפים אל הקווקז הגבוה
 • טיפים לנותני שירותים בחו"ל

המחיר אינו כולל:

 • כל מה שאינו מופיע במחיר כולל
 • שומרי מסורת - תוספת של 150$ לנוסע מותנה בשני נוסעים בגין הסעות מיוחדות. יש להודיע בכתב למשרדינו. 50$ לדגים ארוזים בנייר כסף

המלצות:

לובה ורפאל לוי
לובה ורפאל לוי
השתתפנו בטיול לגיאורגיה מס' 819. ברצוננו לציין את שביעות רצוננו המלאה מהטיול לגיאורגיה. הארגון, הביצוע המדויק, בתי המלון והתוכנית העשירה, הכול היה מצוין. מעל הכול המדריכה גב' אינגה צ'גלאזה. אין מילים לתאר את תרומתה הגדולה להצלחת הטיול. הידע הרחב שלה, ניוות המדויק של ביצוע הטיול ונועם הליכותיה ליוו אותנו לכול אורך הטיול. אנו אסירי תודה לה על כך. בכבוד רב
אורית ודניאל תירם
אורית ודניאל תירם
צאנו לטיול לגאורגיה קיבלה אותנו בשדה התעופה בטביליסי המדריכה אינגה צ'גלאזה. בהמשך היא הראתה לנו את מחוזותיה הקסומים של גאורגיה ובכל עת הקרינה את אהבתה לגאורגיה מולדתה ובמקביל גם לישראל. הטיול היה מהנה ומעשיר! אינגה מדריכה מעולה, דאגה לרווחת כל המשתתפים - ועל כך תודתנו. בזכותה התגבשה הקבוצה, והטיול עבר בנעימות רבה.
נילי אהרוני
נילי אהרוני
הצטרפתי לטיול מאורגן לגאורגיה של מרום תעופה חזרתי משם עם חוויות נפלאות. יחד עם זה שגאורגיה מהממת, מדהימה ביופייה, קיבלנו שם המון אהבה ויחס ואוכל משובח. בתור אחת שנולדה וגדלה בעיר גורי, נסעתי אחרי 36 שנים ונפעמתי... הזיכרונות צפו וההתרגשות הייתה עצומה. אבל החשוב ביותר – המדריכה בשם אינגה צ'גלאזה – זה הדבר המיוחד בטיול. כל יום איתה זאת חוויה: החינניות שלה, החיוך לאורך כל הדרך, הבקיעות בהיסטוריה וסיפורים מעניינים פשוט הקסימו את כל משתתפי הטיול. מגיע לכם מילה טובה ופרגון גם על המלונות שבהם נפשנו. פרסמתם מין "התנצלות" על רמת השירות במלונות גאורגיה אך כולנו הופתענו לטובה. ניתן לציין שאני נוסעת להרבה טיולים מאורגנים באירופה ודי מכירה את המלונות של איטליה למשל, של צרפת או ברצלונה... אני מאושרת שזכיתי לנסוע דרככם. המון, המון, המון תודות באהבה
דבורה ויעקב כוכבא
דבורה ויעקב כוכבא
רצינו להודות לחב'' מרום תעופה שאיפשרה לנו להשתתף בטיול מקסים לגיאורגיה.. יצאנו לטיול ומאד נהנינו ,הטיול היה מקסים המדריכה אינגה היא משהו שלא ייאמן ידיעותיה בחומר היו מעולות , הייתה קשובה לכל אחד ואחת מבין באי הקבוצה, חזרנו נלהבים ומרוצים הימים היו מלאיםו תוכננו בקפידה רבה. נשמח שתעבירו בשמנו ובשם כל הקבוצה שאנחנו בקשר הדוק את תודתנו העמוקה לטיול מהנה זה, ונשמח לטיולים הבאים במתכונת זו. בברכה רבה רבה,
הקודם
הבא

להגשמת החלום, השאירו פרטים:

בכל מקרה, יש לבקש תכנית מעודכנת מהמשרד ♦ חובה לעשות ביטוח רפואי אותו ניתן לרכוש גם במשרדנו ♦ על המטיילים להיות מצוידים בדרכון שתוקפו 6 חודשים לפחות מיום היציאה, וכמו כן להקפיד על שלושה דפים ריקים בדרכון ♦ יתכנו שינויים בסדר הביקורים והלינות ♦ ביום ההגעה לא תינתן ארוחת ערב בגלל שעת הנחיתה המאוחרת ♦ השימוש באוטובוס בכפוף לשעות הנהיגה על-פי החוק האירופאי  ♦ אין כפל מבצעים ♦ כפוף לתנאים הכלליים שבאתר www.maromnet.com  ♦ ט.ל.ח